Av. Kerim Altıntaş

Av. Kerim Altıntaş

Kurucu Avukat

Türkiye'nin önde gelen hukuk bürolarından Altıntaş Hukuk & Danışmanlık Bürosu'nun kurucusu olarak çeşitli alanlarda bilgi ve deneyim sahibi olan Kerim Altıntaş, özellikle Şirketler Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Yatırımlar ve Özelleştirmeler alanında uzmanlaşmıştır.

 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Altıntaş, avukatlık görevini icra etmenin yanı sıra İstanbul Üniversitesi'nde Gayrimenkul Hukuku alanında ders vermektedir. Akademik alanda da kendini geliştirmeyi hedef edinen Kerim Altıntaş, Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır.

 

MÜSİAD bünyesinde kurulan Genç MÜSİAD'ın kurucu başkanlığını ve 4,5 yıl süreyle de genel başkanlığını yaptıktan sonra MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Eğitim Komisyonu başkanı olarak MÜSİAD bünyesinde çalışmalarına devam eden Altıntaş, İstanbul Barosu, DEIK, Hukukçular Derneği, HUDER ve MAZLUMDER gibi birçok sivil toplum platformunda faal olarak yer almaktadır.

 

Eğitim:

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans)

Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku (Yüksek Lisans)

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji (Devam Ediyor)

 

Çalışma Alanları: Şirketler ve Ticaret Hukuku, Birleşme ve Devralmalar, Kamu İhale ve Özelleştirmeler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ceza Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku,Bilişim Hukuku, Rekabet Hukuku, Tüketici Hukuku, Dernekler ve Vakıflar Hukuku, Uluslararası Hukuk.

 

Yabancı Dil: İngilizce

E-Posta: avukat@altintas.av.tr