EKİBİMİZ

Altıntaş Hukuk Bürosu Ekibi

Avukat Kerim Altıntaş

Türkiye'nin önde gelen hukuk bürolarından Altıntaş Hukuk Bürosu'nun kurucusu olarak çok çeşitli alanlarda bilgi ve deneyim sahibi olan Kerim Altıntaş, özellikle Sözleşmeler Hukuku, Şirketler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, PPP, Kamu İhale Hukuku, Yatırımlar ve Özelleştirmeler alanında uzmanlaşmıştır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Altıntaş, avukatlık görevini icra etmenin yanı sıra İstanbul Üniversitesi'nde Gayrimenkul Hukuku alanında ders vermektedir. Akademik alanda da kendini geliştirmeyi hedef edinen Kerim Altıntaş, Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır.

MÜSİAD bünyesinde kurulan Genç MÜSİAD'ın kurucu başkanlığını ve 4,5 yıl süreyle de genel başkanlığını yaptıktan sonra 2008 yılında MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Eğitim Komisyonu başkanlığı ve son olarak da Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş olup 6 yıllık görev süresini başarı ile tamamlamıştır. Halen, MÜSİAD, DEIK, Hukukçular Derneği, Doğal İlaç Derneği, HUDER ve MAZLUMDER gibi birçok sivil toplum platformunda faal olarak yer almaktadır.

IMG_1670.JPGEğitim:

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans)
Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku (Yüksek Lisans)

Çalışma Alanları:
Sözleşmeler Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, PPP, Birleşme ve Devralmalar, Kamu İhale ve Özelleştirmeler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ceza Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Dernekler ve Vakıflar Hukuku, Uluslararası Hukuk.

Yabancı Dil:
İngilizce

Üyelikler:
İstanbul Barosu

E-Posta: kerim@altintas.av.tr

Avukat Mehtap ALTINTAŞ

2002 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Uzun yıllar avukatlık yaptıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Psikoloji bölümlerini çift ana dal yaparak bitirmiş, yüksek lisansını da İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde "Ebeveyn tutumlarının çocuk ve ergenlerin kişilik gelişimine etkileri" başlıklı proje ile tamamlamıştır.
İşçi - işveren uyuşmazlıklarında uzman arabuluculuk yapmaktadır. Kutsal kitaplar üzerinden karşılaştırmalı akademik çalışmalar yürütmekte olup, serinin ilk kitabı olan "Kutsal Kitaplarda Kadın" Hayy Kitap üzerinden Şubat 2017 itibariyle okuyucuyla buluşmuştur. Arabulucular Derneği ve Uluslararası Aile Danışmanlığı Derneği'nin (AİLEMİZDER) kurucu üyeleri arasında olup Psikologlar Derneği, Hukukçular Derneği, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak yer almıştır. Sinema ve televizyon alanında senaryo çalışmaları bulunan Altıntaş, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Eğitim:

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans)

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler (İngilizce - Lisans)                                                                                                                                                               

İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi - Psikoloji (İngilizce - Lisans)

İstanbul Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi - Sosyoloji (Devam Ediyor - Lisans)

İstanbul Ticaret Üniversitesi - Uygulamalı Psikoloji (Yüksek Lisans)                                                                                                                                                                               

Bezmialem Vakıf Üniversitesi - 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimi                                                                                                                                                                           

Sebahattin Zaim Üniversitesi - Arabuluculuk Eğitimi 

Çalışma Alanları : Fikri Mülkiyet Hukuku, Medeni Hukuk, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Uluslararası Hukuk.

Yabancı Dil:
İngilizce

Üyelikler:
İstanbul Barosu

E-Posta: mehtap@altintas.av.tr

 

E - Posta: sena.dalaz@altintas.av.tr

E - Posta: elif.girgin@altintas.av.tr

E-posta: ebru@altintas.av.tr

E-Posta : arife.urum@altintas.av.tr

E - Posta: gamze.topcu@altintas.av.tr